4 comments on “Buldożnice (Myrmecia spp.) – bycze mrówki

 1. Zawarłeś w artykule całe mnóstwo niezmiernie interesujących informacji. Jeden z najciekawszych artykułów u Ciebie. Gratulacje.
  Fajnie, ze wspomniałeś o Ptilocnemus lemur. Mam go u siebie, więc w jakimś stopniu się uzupełniamy.

  • Dziękuję. Przyznam, że z tych wszystkich artykułów, które opublikowałem w ostatnim czasie, ten pisałem najdłużej, ale cieszę się, że mogłem pokazać te mrówki, bo są naprawdę fascynujące. Jak na ironię, mrówki akurat nigdy mnie nie pociągały aż tak bardzo, jak inne owady, ale do Myrmecia miałem słabość już od dzieciństwa, gdy widziałem je w programach przyrodniczych. Chyba tylko mrówki wędrowne z rodzaju Dorylus i Eciton równie mocno mnie ciekawią i kto wie, może kiedyś o nich napiszę.

   Co do P. lemur, to jest to tak ciekawy gatunek, że po prostu musiałem o nim wspomnieć, choćby króciutko. Też uważam, że się fajnie uzupełniamy i nawet nie tylko jeśli chodzi o ten konkretny gatunek, ale w ogóle o nasze blogi i to jest naprawdę wspaniałe.

   Przy okazji tak pomyślałem, że może dodam w tekście o Myrmecia link do twojego artykułu o P. lemur i do Camponotus ligniperda, bo też o tym gatunku wspomniałem w tekście, ale bez zdjęcia, a fajnie by było, gdyby czytelnicy mogli ją zobaczyć. Ja u siebie niestety jakoś nie mogę natrafić na żadną gmachówkę, dlatego nie miałem okazji, aby o nich napisać ;/

 2. Będę zobowiązany. Ja już wcześniej umieściłem cały szereg odnośników do Twoich artykułów, choć akurat Tobie reklama nie jest potrzebna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s